Štokholm a Uppsala – 5 dňový letecký poznávací zájazd

0
Cena
Od720€630€
Cena
Od720€630€
Vaše meno a priezvisko*
Emailová adresa*
Vaša správa alebo otázka*
Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Prosím vyplňte všetky bolia.
Uložiť do obľúbených

Adding item to wishlist requires an account

5193

Máte otázky?

Zavolejte nám a poradíme Vám

0903 611 650

info@narniatravel.sk

5-dňový letecký poznávací zájazd
Švédsko
Štokholm a Uppsala

Spoznajte s nami „Krásku na vode“ Štokholm a univerzitné mesto Uppsala

Spoznajte s nami Švédsko! Zažite úžasných 5 dní so sprievodcom, počas ktorého uvidíte to najlepšie a najzaujímavejšie zo Štokholmu, bonbónikom bude sídlo kráľovskej rodiny a stredoveké mestečko Uppsala. Vychutnáte si plavbu po jazere Mälaren, prejdete sa po starom meste Gamla Stan, uvidíte kráľovský palác, múzeá a najstarší skanzen na svete.

1.deň.

Stretneme sa na letisku vo Viedni a spolu odletíme do Švédska. Ubytujeme sa a spoločne si pôjdeme pozrieť historické centrum mesta. Štokholm je často nazývané „ Benátky severu“ alebo „ Kráska na vode“, pretože sa rozkladá na niekoľkých ostrovoch v zálive Baltského mora. Budeme sa prechádzať starým mestom Gamla Stan, jeho roztomilými a duchmi opradenými stredovekými uličkami. Staré mesto je populárne aj nákupmi suvenírov.

Prejdeme sa okolo najstaršieho  švédskeho kostola Storkyrkan, ktorý je miestom slávnostných kráľovských obradov. Určite budete zvedaví na najväčšiu atrakciu mesta a to na Kráľovský palác s jeho 600 izbami, kde sú tiež uložené kráľovské klenoty. Zájdeme na najstaršie námestie Stortorget, na ktorom sa nachádza Nobelove múzeum a prejdeme sa jednou z prvých mestských ulíc. Staré mesto tiež skrýva najužšiu uličku Mårten Trotzigs Gränd, ktorá je široká iba 90 centimetrov.

Z Gamla Stanu prejdeme na vedľajší ostrov Riddarholmen, kde budeme obdivovať kostol s rovnakým menom Riddarholmen, ktorý je štokholmskou pýchou a zároveň miestom posledného odpočinku švédskych kráľov a kráľovien.  Cestou zazrieme rozsiahlu Budovu parlamentu, ktorá je postavená na malom ostrove obklopeného zo všetkých strán vodou. Budeme pokračovať po nábreží ku kráľovskej opere a priľahlom parku.

2.deň.

Po raňajkách náš program začneme pri štokholmskej radnici, ktorej veža je z červených tehál a predstavuje jeden z viditeľných štokholmských bodov viditeľných zďaleka. Kto bude mať záujem môže navštíviť jej skvostné interiéry, kde si môžete pozrieť aj unikátnu Zlatú sálu. Radnica sa každoročne 10. decembra stáva miestom udeľovania Nobelových cien .Od nábrežia pred radnicou sa nám otvorí čarovný panoramatický pohľad na mesto.

Z radnice sa pôjdeme nalodiť na výletný parník a čaká nás neskutočne úžasná plavba po jazere Mälaren, ktoré je tretím najväčším vo Švédsku. Počas hodinovej plavby sa budeme kochať nádhernou prírodou s množstvom ostrovčekov rozosiatych po jazere.

Priplávame k palácu Drottningholm a jeho priľahlých záhrad. Palác Drottningholm je súkromným sídlom švédskej kráľovskej rodiny a od roku 1991 je zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Tento naozaj skvostný komplex pretkaný nádherným interiérom paláca, s rôznymi umeleckými slohmi a famóznou záhradou a parkom obklopujúcim palác je  znamenitou ukážkou švédskej kráľovskej tradície. Po prehliadke znova nastúpime na výletný parník a nezabudnuteľnými výhľadmi vplávame do centra mesta.

Kto bude mať záujem môže si podvečer spolu so sprievodcom pozrieť vežu Kaknäs. Veža je vysoká 155 metrov a dnes slúži ako televízna veža. Zvrchu veže je parádny výhľad na Štokholm z vtáčej perspektívy.

3.deň.

Po raňajkách sa vypravíme vlakom do stredovekého univerzitného mesta Uppsala. Mesto sa môže pochváliť úžasnou históriou a študentskou atmosférou. Prejdeme sa uličkami starého mesta, uvidíme Domkyrkovu katedrálu z 13. storočia, kostol Najsvätejšej trojice, univerzitné múzeum Gustavianum a univerzitný areál, ktorý patrí k najstarším v Škandinávii, botanickú záhradu a Uppsalský hrad.

Budeme mať dostatok času na odpočinok pre nákup suvenírov, pochutnanie si na dobrom obede alebo kávičke. Potom sa pripravíme na odchod naspäť do Štokholmu.

4.deň.

Po raňajkách sa vydáme na ostrov Djurgarden, ktorého hlavnou atrakciou sú miestne múzeá. Kto bude mať záujem, môže navštíviť unikátne múzeum Vasa. Stredobodom jeho prehliadky a hlavným exponátom je loď Vasa, ktorá sa potopila hneď pri svojej prvej plavbe v roku 1628 v Štokholmskom zálive, kde ležala dlhé stáročia a pod nánosmi piesku bola prakticky zakonzervovaná, vďaka čomu sa zachovala v obdivuhodnom stave. Svetlo sveta uzrela znova až o 333 rokov neskôr, kedy bola slávnostne vytiahnutá a umiestnená v múzeu, ktoré je dnes najnavštevovanejšie v Škandinávii.

Po prehliadke tohto jedinečného námorného zázraku sa presunieme k štokholmskému skanzenu, ktorý je fascinujúcim múzeom pod šírym nebom. Skanzen bol založený v roku 1891 a je súčasne aj zoologickou záhradou. Máme tak možnosť pozrieť si typické škandinávske zvieratá. V priebehu prehliadky sa zoznámime so švédskou architektúrou a spôsobom života v rôznych historických dobách. Občerstvíme sa tradičnými švédskymi jedlami.

V prípade záujmu je možnosť navštíviť zábavný park Grőna Lunds Tivoli alebo múzeum legendárnej švédskej skupiny ABBA.

5.deň. 

Raňajky. V dopoludňajších hodinách sa presunieme na letisko a odletíme naspäť domov.

 

V cene je zahrnuté:

 • transfer letisko-hotel-letisko
 • 4x ubytovanie v Štokholme v hoteli s 2 lôžkovej prípadne 3. lôžkovej izbe
 • 4x raňajky
 • Sprievodca po celú dobu zájazdu, okrem voľného programu v meste
 • Prehliadky podľa programu bez vstupov
 • Poistenie proti insolventnosti a úpadku cestovnej kancelárie
 • UNION cestovné poistenie A1 Európa 2 € / deň
 • UNION cestovné poistenie A3 Európa vyššie storno 2,80 € / deň

V cene nie je zahrnuté:

 • letenka Viedeň – Štokholm – Viedeň so všetkými poplatkami
 • kufor podľa podmienok  za príplatok podľa podmienok
 • presuny v Štokholme (cca 300 – 400 SEK (cca 30-40 euro)na MHD na osobu na celý pobyt + cca 220 SEK ( cca 22 euro) na loď)
 • vlakový lístok do Uppsaly (250 SEK ( cca 25 euro)/spiatočný)
 •  vstupenky do múzeí
 • cestovné poistenie
 • príplatok za 1 lôžkovú izbu: 185 euro na celý pobyt
 • miestne poplatky (cca 1-8€ noc/osoba, platí sa na mieste)

 

Ďalšie informácie

 • pri tomto zájazde garantujeme slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu pri počte minimálne 10 účastníkov
 • maximálny počet klientov je 20
 • pre 4 osoby a viac je zabezpečený anglicky hovoriaci sprievodca
 • pre skupinky menej ako 3 osoby zabezpečujeme asistenčnú službu našej partnerskej CK a v prípade potreby aj prípadný alternatívny program
 • zmena programu vyhradená (Program môže byť prispôsobený aktuálnym okolnostiam na mieste. Presné časy odletov a príletov budú upresnené v pokynoch pred zájazdom. Tieto časy sú určené aktuálnym časovým letovým poriadkom a môžu podliehať zmenám.)
 • cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov, nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.
 • na požiadanie Vám vieme urobiť presnú kalkuláciu s programom a ubytovaním podľa Vášich prianí a zaslať mailom
 • sprievodca nesprevádza vnútri pamiatok.
 • doporučujeme rezerváciu čo najskôr. Cena zájazdu je závislá na aktuálnych cenách leteniek a tie sa môžu meniť.

 

ĎALŠIE TERMÍNY BUDEME UVEREJŇOVAŤ PODĽA POŽIADAVIEK KLIENTOV – SLEDUJTE NÁS na FacebookuInstagrame alebo sa zaregistrujte na odber noviniek alebo nám napíšte email na: info@narniatravel.sk

 

Základná cena: 630 € / osoba

 

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

19 ľudí práve pozerá tento zájazd.