LURDY – Pútnické Lurdy – Francúzsko – 7 dňový autobusový zájazd

0
Cena
Od229€
Cena
Od229€
Vaše meno a priezvisko*
Emailová adresa*
Vaša správa alebo otázka*
Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Prosím vyplňte všetky bolia.
Uložiť do obľúbených

Adding item to wishlist requires an account

168

Máte otázky?

Zavolejte nám a poradíme Vám

0903 611 650

info@narniatravel.sk

7 dňový autobusový zájazd
Francúzsko
Lurdy

LURDY – Pútnické Lurdy – Francúzsko – 7 dňový autobusový zájazd

Lourdes (Lurdy) patria medzi najznámejšie pútnické miesto kresťanov, ktorí začali putovať do mesta po mariánskom zjavení v roku 1858. Zjavenie sa udialo 14-ročnému negramotnému dievčatku Bernadete Soubirousovej a priviedlo do vtedy malého vidieckeho mestečka zástupy pútnikov. V súčasnosti sa ich počet odhaduje na milión ročne. Bernadetta zbierala drevo pri jaskyni Grotte de Massabielle a zrazu sa jej zjavila Panna Mária. Nasledovalo ďalších 17 zjavení, behom ktorých  jej Matka Božia prikázala, aby rukami vyhĺbila v zemi dieru, z ktorej začal prúdiť prameň (údajne liečivý). V roku 1862 uznala cirkev zjavenie  a odvtedy sem prúdia tisíce veriacich pútnikov. Mnohí prichádzajú prosiť za svoje uzdravenie. Ľudia prichádzajú do jaskyne Massabiele, ale aj do Baziliky z 19.storočia zasvätenej ružencu a nepoškvrnenému počatiu.

Turín – Lurdy – Carcassonne – Lago di Garda – Verona

Program zájazdu:

1.deň:

Odchod z Bratislavy a prejazd nočnou jazdou cez Rakúsko do Talianska.

 2. deň:

V doobedňajších hodinách príchod do Turína.

Prehliadka Turína s 2000-ročnou históriou. Turín bol od 16.storočia hlavným mestom Savojského kráľovstva, neskôr hlavným mestom zjednoteného talianskeho kráľovstva. Nachádzajú sa tu kráľovské paláce Palazzo RealePalazzo Madama, krásne záhrady s arkádami. Nachádza sa tu pár barokových kostolov, ale čo nás bude najviac zaujímať , bude návšteva renesančného Dómu sv. Jána Krstiteľa. Tu je vystavené uctievané a veľmi vzácne sväté turínske plátno, na ktorom sa údajne zachovali krvavé odtlačky tela a tváre Ježiša Krista po jeho ukrižovaní.

Po obede sa vyberieme zubačkou k Bazilike Superga, kde sa nachádzajú hrobky a pamätníky mnohých savojských princov a kráľov. Z kopca je nádherný výhľad na Alpy a mesto. Tiež je kopec Superga neslávny vďaka havárii lietadla , v ktorom zahynuli futbalisti tímu FC Turín. Pozrieme si tiež Baziliku sv. Ausilliatrice s hrobkou talianskeho kňaza Dona Bosca. Kto bude chcieť, môže vystúpiť na vežu Mole Antonelliana, z ktorej je parádny výhľad na mesto. Turín je mesto Fiatu, výbornej čokolády, vína, automobilov a histórie.

Ubytovanie, nocľah.

 

3.deň:

Po raňajkách sa vydáme na dlhú cestu do Lúrd. Vo večerných hodinách príchod do Lúrd. Najvýznamnejšieho pútnického miesta a rodisko sv. Bernadetty – dievčatka, ktorému sa zjavila Panna Mária.

Sviečkový pochod.

Ubytovanie, nocľah.

 4.deň:

Raňajky. Prehliadka mesta Lurdy. Kto bude mať záujem, môže sa doobeda zúčastniť  sv.omše. Pozrieme si rodný dom sv. Bernadetty a farský kostol, v ktorom bola pokrstená, komplex bazilík, jaskyňu zjavenia  Massabiele  a taktiež podzemnú Baziliku Pia X. . Individuálna možnosť návštevy bazénov s lurdskou vodou. Účasť na krížovej ceste a popoludňajšej eucharistickej procesii.

Po večeri spoločná modlitba ruženca pri Jaskyni Zjavení a sviečkový sprievod.

Nocľah.

5. deň:

Po raňajkách sa vydáme na krátku zastávku v Carcassonne. Dokonalý stredoveký klenot. Nádherné francúzske mestečko, jedno z najzachovalejších stredovekých miest. Uvidíme Château Comtal – skutočné srdce Carcassonne. Opevnený stredoveký hrad zo 12. storočia hrdo čnie zo skalnatého ostrohu, v najvyššom bode mesta. Prejdeme sa romantickými uličkami, zastavíme sa pri Bazilike Saint Nazaire .Tento svätostánok, postavený v 11. storočí, je po práve považovaný za najkrajší svojho druhu vo Francúzsku.

Cesta do Verony. ( v letnom počasí po ceste možnosť kúpania pri mori a krátkej zastávky v Imperii)

Ubytovanie v blízkosti Verony, nocľah.

 

6.deň:

Po raňajkách sa vydáme k najväčšiemu talianskemu jazeru Lago di Garda. Návšteva perly jazera, mestečka Sirmione, s mohutným vodným hradom rodiny Scaligera z 12. storočia, archeologický park, sírne kúpele. Možnosť plavby loďou okolo polostrova, možnosť kúpania, či ochutnávka miestnych kvalitných vín.

Poobede pokračujeme do Verony. Mesta bohatého na umelecké pamiatky, mesta Rómea a Júlie. Pri prehliadke mesta presláveného milostným príbehom uvidíte hrad Castel Vecchio, Dom Júlie, hrobku rodu Scaligerov, či antickú Arénu.

Voľno na nákup suvenírov a odchod na nočnú jazdu domov.

 

7.deň:

Príchod na Slovensko v doobedňajších hodinách.

Cena zahŕňa:

 • autobusová doprava
 • 4 x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom
 • 4 x raňajky
 • 1 x večera
 • sprievodca zájazdu
 • prehliadky podľa programu bez vstupov
 • povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

 

Cena nezahŕňa:

 • mestská taxa – platí sa na mieste
 • poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia
 • UNION cestovné poistenie A1 Európa 2 € / deň
 • UNION cestovné poistenie A3 Európa vyššie storno 2,80 € / deň
 • mestská taxa (platí sa na mieste)
 • vstupné
 • sedadlo v prednej časti autobusu 15 €
 • Miestenka 12 €
 • Príplatok za 1-lôžkovú izbu – Taliansko 75 €
 • Príplatok za nástupné miesta / na vyžadanie /

 

Ďalšie informácie

 • cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov, nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť
 • na požiadanie Vám vieme urobiť presnú kalkuláciu s programom a ubytovaním podľa Vášich prianí a zaslať mailom
 • CK si vyhradzuje právo meniť program podľa aktuálnej situácie

 

ĎALŠIE TERMÍNY BUDEME UVEREJŇOVAŤ PODĽA POŽIADAVIEK KLIENTOV SLEDUJTE NÁS na Facebooku a Instagrame alebo sa zaregistrujte na odber noviniek alebo nám napíšte email na: info@narniatravel.sk

 

 

Základná cena:  229 € / osoba

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

 

 

16 ľudí práve pozerá tento zájazd.