Škandinávske krásky – okruh hlavných miest Škandinávie

0
Mimoriadna akcia
Od850€799€
Mimoriadna akcia
Od850€799€
Vaše meno a priezvisko*
Emailová adresa*
Vaša správa alebo otázka*
Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Prosím vyplňte všetky bolia.
Uložiť do obľúbených

Adding item to wishlist requires an account

5198

Máte otázky?

Zavolejte nám a poradíme Vám

0903 611 650

info@narniatravel.sk

8 dňový zájazd
Škandinávia
Štokholm, Helsinky, Oslo, Kodaň

Autobusový a lodní 8.dňový poznávací zájazd s prespatím na lodi, odchod z Bratislavy, raňajky

Program zájazdu:

 1. deň: Stretneme sa v Bratislave v poobedných hodinách. Nočnou jazdou prejdeme Českú republiku a Nemecko.
 2. deň: V nemeckom Rostocku sa nalodíme na trajekt do Dánska. Užijeme si plavbu cez Baltské more . Vyrazíme do hlavného mesta Kodane. Pozrieme si to najkrajšie, čo mesto ponúka: radnicu, kráľovský palác Amalienborg – zámok a zimné sídlo dánskej kráľovskej rodiny, rokokový komplex skladajúci sa zo štyroch identických zámkov, kostola a centrálneho námestia (paláce majú mená ako Christian VII., Christian VIII., Frederik VIII. a Christian IX.), Mramorový kostol, Palác Christianborg, katedrála, radnica, starobylý prístav Nyhavn, zámok Rosenborg s expozíciou korunovačných klenotov, Malú morskú vílu – symbol Kodane a na pešej zóne Stroget si môžete pokúpiť suveníry a darčeky. Ubytovanie v hoteli.
 3. deň: Po raňajkách si užijeme presun do Švédska cez unikátny most Öresund. Tento úchvatný most spája škandinávsky poloostrov s pevninou. V strede mora sa zrazu vynoríme a prechádzame ponad more. Úchvatný zážitok. Vydáme na prehliadku historického ale aj moderného tretieho najväčšieho švédskeho mesta Malmöhrad, radnica, prístav, námestie Gustav Adolfs torg, mrakodrap Turning Torso – najvyššia budova v Škandinávii, najvyššia obytná budova v EÚ a druhá v Európe. Mrakodrap je vysoký 190 m a má 54 nadzemných poschodí. Jeho tvar je inšpirovaný tvarom otočného ľudského tela. Po prehliadke budeme pokračovať do hlavného mesta Štokholmu. Štokholm je najväčšie a najkrajšie mesto Švédska, je sídlom švédskej vlády a kráľovskej rodiny. Toto historické mesto leží na vyše dvadsiatich ostrovoch, spojených desiatkami mostov. Vďaka svojej polohe je nazývané Benátkami severu alebo Kráska na vode. Prejdeme si spolu mesto: Gamla Stan – staré mesto s množstvom historických stavieb, prejdeme sa okolo najstaršieho  švédskeho kostola Storkyrkan, ktorý je miestom slávnostných kráľovských obradov. Určite budete zvedaví na najväčšiu atrakciu mesta a to na Kráľovský palác s jeho 600 izbami, kde sú tiež uložené kráľovské klenoty. Zájdeme na najstaršie námestie Stortorget, na ktorom sa nachádza Nobelove múzeum a prejdeme sa jednou z prvých mestských ulíc. Staré mesto tiež skrýva najužšiu uličku Mårten Trotzigs Gränd, ktorá je široká iba 90 centimetrov. V noci vyzerá staré mesto ako v rozprávke.Z Gamla Stanu prejdeme na vedľajší ostrov Riddarholmen, kde budeme obdivovať kostol s rovnakým menom Riddarholmen, ktorý je štokholmskou pýchou a zároveň miestom posledného odpočinku švédskych kráľov a kráľovien.
 4. deň: Po raňajkách náš program začneme pri štokholmskej radnici, ktorej veža je z červených tehál a predstavuje jeden z viditeľných štokholmských bodov viditeľných zďaleka. Radnica sa každoročne 10. decembra stáva miestom udeľovania Nobelových cien .Od nábrežia pred radnicou sa nám otvorí čarovný panoramatický pohľad na mesto.Z radnice sa pôjdeme nalodiť na výletný parník a čaká nás neskutočne úžasná plavba po jazere Mälaren, ktoré je tretím najväčším vo Švédsku. Počas hodinovej plavby sa budeme kochať nádhernou prírodou s množstvom ostrovčekov rozosiatych po jazere.Priplávame k palácu Drottningholm a jeho priľahlých záhrad. Palác Drottningholm je súkromným sídlom švédskej kráľovskej rodiny a od roku 1991 je zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Tento naozaj skvostný komplex pretkaný nádherným interiérom paláca, s rôznymi umeleckými slohmi a famóznou záhradou a parkom obklopujúcim palác je  znamenitou ukážkou švédskej kráľovskej tradície. Po prehliadke znova nastúpime na výletný parník a nezabudnuteľnými výhľadmi vplávame do centra mesta.Ak nám výjde čas, vydáme sa na ostrov Djurgarden, ktorého hlavnou atrakciou je unikátne múzeum Vasa. Stredobodom jeho prehliadky a hlavným exponátom je historická vojnová loď Vasa, ktorá sa potopila hneď pri svojej prvej plavbe v roku 1628 v Štokholmskom zálive, kde ležala dlhé stáročia a pod nánosmi piesku bola prakticky zakonzervovaná, vďaka čomu sa zachovala v obdivuhodnom stave. Svetlo sveta uzrela znova až o 333 rokov neskôr, kedy bola slávnostne vytiahnutá a umiestnená v múzeu, ktoré je dnes najnavštevovanejšie v Škandinávii. Poobede preprava trajektom zo Štokholmu do fínskych Helsínk. Ubytovanie v kajutách.
 5. Raňajky, vylodíme sa v Helsinkách. Prejdeme sa po historickom centre Helsínk. Uvidíte modernú architektúru i stavby ovplyvnené cárskym Ruskom. Uvidíme historické centrum so Senátskym námestím, ktorému dominuje jedinečný Dóm, Uspenská pravoslávna katedrála, prezidentský palác, prístav, tržnica, originálny Sibeliov monument, kostol Temppeliaukio. Po oddychu a nákupe suvenírov sa znova preplavíme do Štokholmu. Ubytovanie v kajutách.
 6. Raňajky, vylodíme sa v Štokholme. Prejazd Švédskom smerom k nórskym hraniciam. Poobede príchod do Osla. Prehliadka toho najkrajšieho z nórskej metropoly, ležiacej pri pôvabnom Oslofjorde. Prejdeme sa po historickej časti mesta: parlament, katedrála, národné divadlo, kráľovský palác, moderná radnica so zvonkohrou, kde sa každoročne udeľuje Nobelova cena za mier. Prejdeme k oslovskému prístavu, hradu Akerhus a oslovskému dómu. Ubytovanie v hoteli.
 7. deň: Po raňajkách pokračujeme v prehliadke Osla. Prechádzka ojedinelého parku so sochami Gustava Vigelanda s viac ako 200 sochami zo žuly, bronzu a železa. Návšteva múzeí Fram a Kon-Tiki, ktoré Vám priblížia námorné a bádateľské umenie Nórov, múzeá Vikingov.Prejazd do Švédska do mesta Göteborg. Posledný deň v Škandinávii strávime prehliadkou mesta Göteborg. Najprv sa pozrieme do centra mesta, navštívime rybí trh Feskekorka a odtiaľ sa presunieme ku skalám Saltholmen, kde behom svojho pobytu v tomto meste relaxoval a skladal hudbu Bedřich Smetana.Nalodíme sa na trajekt vedúci do Nemecka a so Škandináviou sa rozlúčime s úžasnými dojmami a možno aj slzičkou na krajíčku, že už sme takmer na konci našej cesty za poznaním. Večera na lodi, ubytovanie v kajutách.
 8. deň: Návrat na Slovensko cez Nemecko a Českú republiku.

 

Cena zahŕňa:

 • autobusová doprava
 • lodná doprava
 • 6x ubytovanie (3x štvorlôžkové kajuty, 3x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom)
 • 6x raňajky
 • Trajekty
 • prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu
 • povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

Cena nezahŕňa: 

 • UNION cestovné poistenie A1 Európa 2 € / deň
 • UNION cestovné poistenie A3 Európa vyššie storno 2,80 € / deň
 • príplatok za dvojsedadlo 120 €
 • miestenka 12 €
 • Sedadlo v prednej časti autobusu 15 €
 • možnosť doplatenia ubytovania v 2-lôžkových kajutách (3x) – 79 EUR/osoba,
 • možnosť doplatenia ubytovania v 3-lôžkových kajutách (3x) – 49 EUR/osoba,
 • vstupné: Vasa múzeum Štokholm 13,50 EUR, palác Drottningholm Štokholm 18 EUR, múzeá v Osle (KonTiki, Fram) 17 EUR, Rosenborg a Amelienborg v Kodani 16 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu (3x kajuta, 3x hotel): 480 EUR

Poznámka: Pri objednaní zájazdu, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 200 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

 

Ďalšie informácie

 • Zmena programu vyhradená
 • Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov, nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.
 • Na požiadanie Vám vieme urobiť presnú kalkuláciu s programom a ubytovaním podľa Vášich prianí a zaslať mailom

ĎALŠIE TERMÍNY BUDEME UVEREJŇOVAŤ PODĽA POŽIADAVIEK KLIENTOV – SLEDUJTE NÁS na FacebookuInstagrame alebo sa zaregistrujte na odber noviniek alebo nám napíšte email na: info@narniatravel.sk

 

Základná cena: 799 € / osoba

 

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

14 ľudí práve pozerá tento zájazd.