BELEHRAD – OHRID – SKOPJE (Srbsko – Macedónsko) – 5 dňový autobusový poznávací zájazd

0
Skvelá cena
Od179€
Skvelá cena
Od179€
Vaše meno a priezvisko*
Emailová adresa*
Vaša správa alebo otázka*
Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Prosím vyplňte všetky bolia.
Uložiť do obľúbených

Adding item to wishlist requires an account

5197

Máte otázky?

Zavolejte nám a poradíme Vám

0903 611 650

info@narniatravel.sk

5 nocí
Srbsko a Macedónsko
BELEHRAD – OHRID - SKOPJE

Spoznajte Belehrad, ležiaci na sútoku dvoch riek Dunaja a Sávy. Zbombardované mesto, ktoré vstalo z popola. Dnes krásne historické a moderné európske hlavné mesto Srbska, kedysi hlavné mesto Juhoslávie. Čarovný Ohrid, nádherné starobylé mesto, ktorého dominantou a zároveň najväčšou atrakciou celého mesta je veľké sladkovodné Ohridské jazero, ktorým prechádza hranica medzi Albánskom a Macedónskom. Hlavné mesto Macedónska Skopje Vás očarí svojou starobylou históriou a pamiatkami. Pripomenieme si život a posolstvo Matky Terezy. Práve tu sa narodila a bola pokrstená. Zájazd do hlavného mesta Srbska a Severného Macedónska Vás určite dostane.

Program zájazdu:

 1. deň:Odchod z Bratislavy vo večerných hodinách a prejazd nočnou jazdou cez Maďarsko do Srbska.
 2. deň:

Ráno príchod do Belehradu – hlavného mesta Srbska. Prehliadka mesta a jeho najkrajších a najzaujímavejších pamiatok. Prejdeme sa centrom mesta Stari Grad, navštívime Kalemegdanskú pevnosť (Unesco) postavenú Keltmi s nádherným parkom, verejné observatórium, Park Kalamegdan, Chrám svätého Sávu – najväčší pravoslávny chrám v Srbsku, nesie meno prvého srbského arcibiskupa a najväčší ortodoxný chrám v Európe. Pozrieme si ostrov Ada Ciganlija na rieke Sáva s umelým jazerom a krásnou kamienkovou plážou, prístavisko Zemun, Národné divadlo – zdobené zlatom a umeleckými dielami.

Poobede presun do Ohridu, k mestu ležiacemu na hraniciach medzi Albánskom a Macedónskom. Ubytovanie. Nocľah.

3.deň:

Po raňajkách sa vyberieme k pobrežiu Ohridského jazera, ku kláštoru Sv. Nauma. Navštívime kláštor a hrob sv. Nauma. Sv. Naum bol spolu so sv. Klimentom spoluzakladateľom slovanskej kultúry, nasledovníkmi solúnskych bratov. Ohridské jazerá sú krásne, okolie je fascinujúce, do vašich rodinných albumov určite pribudne veľa krásnych fotiek z tohto miesta.

Vrátime sa do Ohridu a budeme spoznávať mesto – mesto Cyrila a Metoda. O stredovekom Ohride je legenda, že v meste v istom čase existovalo 365 kaplniek – na každý deň jedna. Preto sa Ohridu hovorilo aj Slovanský Jeruzalem. Pozrieme si historické centrum , kostol sv. Cyrila, sv.Metoda a sv. Benedikta. Budeme pokračovať k Chrámu sv. Sofie, uvidíme Samuelovu pevnosť. Prejdeme sa pešou zónou, kde sa ako sa patrí sú sochy sv. Cyrila a sv. Metoda, pripomenieme si ich život a čo priniesli k nám. Budeme pokračovať k Plaošniku – archeologickému nálezisku z ranokresťanskej Baziliky zo 4.st.. Celý areál je jedno z najposvätnejších miest Balkánu. Kostol sv. Klimenta a sv. Panteleimona je replikou pôvodného kostola sv. Panteleimona, ktorý dal postaviť Kliment Ohridský v roku 863. V chráme sú uložené Klimentove pozostatky. Ohrid je aj mestom zlatníctva, ohridské perly sú celosvetovo známe, budete mať možnosť kúpiť ich ako darček.

Osobné voľno.

Nocľah.

4.deň:

Po raňajkách sa vydáme na prehliadku mesta Skopje. Predtým sa však zastavíme na krátku zastávku pri Kaňone Matka . Jazero Matka je najstaršie umelé jazero v Macedónsku a samotný názov odkazuje na Pannu Máriu. Čaká nás už Skopje a jeho najvýznamnejšie pamiatky. Skopje je nádherné starobylé a hlavné mesto Macedónska , ktoré vyrástlo na križovatke stredovekých obchodných ciest z Belehradu, Dubrovníku, Konštantínopolu a Solúnu.  Mestu dominuje 66-metrový kríž, ktorý každý večer rozohrá svoje svetelné divadlo. Popri Alexandrovi Macedónskom je Skopje známe aj Matkou Terezou. Práve tu sa v albánskej rodine narodila v roku 1910 Matka Tereza. Pokrstená ako Agnes Gonxha Bojaxhiu. Pozrieme si dom Matky Terezy, kde dlhé roky pôsobila. Dnes je vnútri múzeum s kaplnkou. Múzeum je postavený na  mieste bývalého rodného domu. Pozrieme si víťazný oblúk Porta Macedonia, prejdeme cez námestie Macedonia Sqare, ktorého pýchou je majestátna socha Alexandra Veľkého s fontánou. Nasleduje trojica mostov ponad rieku Vardar – Stone bridge, Bridge of Civilizations, Art Bridge. Prechodom cez most začína stará obchodná štvrť Old Bazaar. Vystúpime hore k pevnosti Kale Fortress, ktorá bola vybudovaná v 6. storočí. Hradby vystupujú nad riekou Vardar a je z nich rozhľad na celú metropolu a vrch Vodno.

Osobné voľno. Po nákupe suvenírov sa vydáme na Slovensko.

5.deň:

V ranných hodinách príchod na Slovensko.

V cene je zahrnuté:

 • autobusová doprava
 • 2 x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom
 • 2 x raňajky
 • sprievodca zájazdu
 • prehliadky podľa programu bez vstupov
 • povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

V cene nie je zahrnuté:

 • poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia 2,80 Eur/deň
 • UNION cestovné poistenie A3 mimo Európy vyššie storno 3,40 € /deň (možnosť poistiť cez CK)
 • UNION cestovné poistenie A1 mimo Európy 2,30 € / deň (možnosť poistiť cez CK)
 • prípadné vstupy do múzeí, pamiatok
 • mestská daň (platí sa na mieste)
 • príplatok za 1-lôžkovú izbu: 50 eur/deň
 • sedadlo v prednej časti autobusu 15 Eur

 

Ďalšie informácie

 • cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov, nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť
 • na požiadanie Vám vieme urobiť presnú kalkuláciu s programom a ubytovaním podľa Vášich prianí a zaslať mailom
 • CK si vyhradzuje právo meniť program podľa aktuálnej situácie
 • zmena programu vyhradená

 

ĎALŠIE TERMÍNY BUDEME UVEREJŇOVAŤ PODĽA POŽIADAVIEK KLIENTOV SLEDUJTE NÁS na Facebooku a Instagrame alebo sa zaregistrujte na odber noviniek alebo nám napíšte email na: info@narniatravel.sk

 

Základná cena: 175 € / osoba

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

11 ľudí práve pozerá tento zájazd.