Moskva – hlavné mesto Ruska – 5 dňový letecký poznávací zájazd

0
Už od 369 €
Od369€
Už od 369 €
Od369€
Vaše meno a priezvisko*
Emailová adresa*
Vaša správa alebo otázka*
Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Prosím vyplňte všetky bolia.
Uložiť do obľúbených

Adding item to wishlist requires an account

5101

Máte otázky?

Zavolejte nám a poradíme Vám

0903 611 650

info@narniatravel.sk

5 nocí
Moskva
Moskva

Poznávací zájazd, behom ktorého objavíte to najkrajšie a najzaujímavejšie z metropoly Ruska, hlavného mesta Moskvy. Moskva je hrdé, majestátne mesto, ktoré v sebe ukrýva neskutočne dlhú históriu, staré a moderné mesto musíte jednoducho vidieť a urobiť si svoj obraz, ktoré sa Vám páči viac. Dýchne na Vás história opradená storočiami. Môžete sa tešiť na starobylú ale aj modernú Moskvu, typické ruské špeciality ako sú boršč, bliny, pelmene, šašlik a mnoho iného. Privítame Vás typickým nápojom pre Rusov a to ruskou vodkou, bez ktorej by ste ani nemohli povedať, že ste v Moskve boli…

Poďte s nami a zažite aj Vy túto nádheru na vlastné oči!

 Na čo sa môžete tešiť:

 • Rozprávkový chrám Vasilija Blaženého
 • Symbol ruskej moci: Kremeľ
 • Červené námestie
 • Puškinova kaviareň
 • Meuzóleum V. I. Lenina
 • Chrám Vasilija Blaženého
 • Moscow city – Moskovský Mannhattan
 • Stanice Moskovského podzemného metra
 • Obchodíky obchodného domu GUM
 • Stará kupecká štvrť KitajGorod
 • Rodný dom prvého cára
 • Ultra moderný park Zaradye
 • Bunker 42
 • Treťjakovská galéria
 • Vyhliadková plavba loďou

PROGRAM  5 dní/4 noci

1.deň

Odlet do Moskvy, po prílete prvý dotyk s mestom. Už cestou sa budete kochať výškovými budovami, ako sú Stalinove sestry, tie je vidieť zďaleka a sú neprehliadnuteľné, tak ako moderné Moscow city. Ubytujeme sa v našom Slovenskom dome, blízko centra mesta a v mäkkých perinách sa Vám v noci isto prisnije sen ako kráčate moskovskými uličkami.

 1. deň

Raňajky. Po raňajkách sa budeme venovať Moskve a jej najznámejším pamiatkam. Cestou na Červené námestie prejdeme po ulici Tverskaja a pozrieme si Boľšoj ťeátr aj  Puškinovu kaviareň a za malú chvíľku sa nám odkryje Červené námestie (povieme si prečo sa volá červené). Práve na ňom sa odohrali podstatné okamihy z dejín mesta. Ak budeme mať šťastie a nebude dlhá rada vstúpime do Mauzólea V. I. Lenina , pôjdeme si pozrieť V. I. Lenina zblízka (kým ho Rusi pochovajú) a zároveň navštívime miesta posledného odpočinku Stalina, Gagarina a ďalších známych osobností Ruska.  (Keď zomrel V. I. Lenin ľudia posielali telegramy, aby sa uchovalo telo pre ďalšie generácie a tak bolo zabalzamované významným ruským patológom). Na ľavo od Mauzólea sa nám ukáže rozprávkový Chrám Vasilija Blaženého, jeho farebné vežičky  Vás uchvátia a poviete si, že to ani nie je možné postaviť niečo tak impozantné. Dozvieme sa, že ho dal postaviť cár Ivan IV. Hrozný a ako kruto skončil jeho staviteľ. Budeme mať čas preskúmať obchodíky obchodného domu GUM (najslávnejší , najkrajší obchodný dom a iste aj najdrahší ). Kto bude mať záujem, môže navštíviť Historické múzeum a Múzeum vojny, ktoré sa nachádzajú na Červenom námestí).

Poobede a po dobrom obede navštívime srdce Moskvy a to Kremeľ, zapísaný v zozname UNESCO, sídlo ruského parlamentu a prezidenta. Prehliadka najznámejších chrámov – Nanebovzatia Panny Márie so slávnymi freskami, Zvestovania Panny Márie (Blagoveščenskij sobor), sv. Archanjela Michaela s hrobkami cárskych rodín (odpočívajú  tu aj cár Ivan IV. Hrozný aj prví Romanovovci), Car Kolokol – najväčší zvon na svete, ktorý nikdy nebil a Car Puška – delo, ktoré nikdy nevystrelilo,  prechádzka popri budove Zbrojnice s cárskymi pokladmi (možnosť individuálnej návštevy), či úradnej budove ruského prezidenta. Alexandrovskij sad.

Voľno alebo návrat do hotela. Kto bude mať záujem môže navštíviť pravú ruskú saunu.

 1. deň

Raňajky. Po raňajkách sa dopravíme do centra mesta a prejdeme si starú kupeckú štvrť Kitaj Gorod s množstvom historických domov a múzeí, uvidíme rodný dom prvého cára z rodu Romanovovcov  Michaila Romanova, čím sa začala 300 ročná éra cárov rodu Romanovovcov. Zavítame do úplne nového ultramoderného parku Zaryadye, kde sa budeme môcť pokochať nad panorámou Kremľa a unikátneho vysokého mostu, ktorý vedie iba do polovice rieky Moskva. Potom sa vydáme k ohromnému Chrámu Krista Spasiteľa. Jeho pôvodná stavba mala oslavovať ruské víťazstvo nad Napoleonom, Stalin dal tento chrám zbúrať, a jeho súčasná budova je replikou z konca 90 rokov. Pozrieme si zblízka megalomanskú bronzovú sochu Petra I. Veľkého na jeho milovanej lodi. Navštívime Treťjakovskú galériu s najväčšou zbierkou ruských umeleckých diel, ktorá je galériou ruského výtvarného umenia.

Voľný čas. Kto bude mať záujem, možnosť fakultatívneho výletu do Bunkra 42. Bunker začal stavať Stalin ako reakciu na jadrové zbrane USA, musel byť postavený blízko Kremľa, aby sa hlava štátu v prípade útoku čo najrýchlejšie dostala do úkrytu. Maximálne utajený bunker sa Vám teraz ukáže v plnej paráde. Nie je vhodný pre klaustrofobikov kvôli klesajúcemu a stupňujúcemu úzkemu schodištu, exkurzia však stojí za to!

Voľno alebo návrat do hotela. Kto bude mať záujem môže navštíviť pravú ruskú saunu.

4.deň

Raňajky. Po raňajkách si dáme okružnú jazdu metrom. Čaká nás prehliadka staníc  Moskovského podzemného metra. Častokrát nazývané Podzemné paláce Moskvy.  Naozaj niečo neskutočné. Naskytne sa Vám pohľad na architektúru veľmi dôležitej dopravnej tepny Moskvy. Každá stanica je iná a každá krajšia ako tá predtým. Niektoré boli dokonca zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Začneme stanicou blízko nášho ubytovania v Slovenskom dome: Belorusskaja, Majakovskaja, Kyjevskaja, Komsomolskaja a kopec ďalších..

Následne sa vyberieme do Moscow city – Moskovský Manhattan, na návštevu vyhliadky najväčšieho biznis centra v Európe, do veže Federácie (374 m vysoká veža). Vyvezieme sa na  89 poschodie výťahom, ktorý ide rýchlosťou 8 metrov za 1sekundu. Z vyhliadky uvidíte Vežu Evolúcia, Vežu Impéria, Expocentrum, Sklenené Afimall city a mnoho iných. Vo veži je 360 stupňový panorama bar, kde si môžete dať drink a môžete sa doslova kochať výhľadom na Moskvu z vtáčej perspektívy. Zmrzlina je v cene lístka, môžete si jej dať toľko, koľko zvládnete.

Po dobrom obede si vyrazíme na vyhliadkovú plavbu loďou, behom ktorej uvidíme významné pamiatky tým najlepším možným spôsobom – z hladiny rieky Moskva.

Kto nebude mať záujem ísť na vyhliadku alebo plavbu loďou, môže navštíviť VDNCH (Múzeum Kozmonautiky),  Zoologickú záhradu alebo Moskvarium (možnosť zúčastniť sa na show s kosatkami – nádherný zážitok).

Voľný program. Návrat na hotel so sprievodcom, prípadne individuálne.

5.deň

Raňajky. Čaká nás posledný deň v Moskve. Doobeda navštívime štvrť Arbat.  Stará  ulica Arbat patrí k najstarším uliciam v Moskve a jej začiatky siahajú  až do 15. storočia, kedy vznikla z obchodnej cesty z Moskvy smerom na Smolensk. Dnes je táto ulica jedna z najnavštevovanejších , nájdete tu kopec reštaurácií, obchodov so suvenírmi, všade narazíte na umelcov, ktorí hrajú na hudobné nástroje. S touto ulicou je tiež spätý ruský básnik Alexander Sergejevič Puškin, ktorý býval v dome č. 53 a tu má svoje múzeum a pamätník. Ukážeme si z vonku jediný posledný zachovaný typický moskovský drevený dom z r. 1871. Aj keď to znie neuveriteľne, je tam, stojí hrdo na svojom mieste, aj keď už z veľkej časti zrekonštruovaný.

Môžete dokúpiť suveníry pre svojich najbližších a transferom sa dostaneme na letisko, kde nás bude čakať let na Slovensko.


CENA ZAHŔŇA:
 

 • 5 dní/4 noci  ubytovanie v 3* hoteli v Moskve alebo v Slovenskom dome, vo vynikajúcej dostupnosti k stanici metra ale aj cca 20 minút peši do centra v dvojlôžkovej izbe, trojlôžková izba na požiadanie, alebo celý apartmán pre rodinu s kuchynkou, resp. podľa požiadaviek
 • 4x raňajky v cene
 • transfery v rámci programu
 • transfery z letiska/na letisko Vnukovo v Moskve
 • služby turistického certifikovaného sprievodcu/delegáta  hovoriaceho po slovensky/česky
 • poistenie CK voči insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA:

 •  od 140,00 € Medzinárodná letenka Viedeň/Bratislava/Moskva
 • 2,50 EUR / deň – poistenie účastníkov zájazdu (cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu)
 • 80,00 € – vízum do Ruska – kompletný servis zabezpečíme
 • 85,00 € – letiskové, palivové a servisné poplatky
 • 14 ,00 € – Kremeľ
 • 25,00 € – plavba loďou (2,5 hodiny)
 • 25,00 € – Treťjakovská galéria
 • 16,00 € – Moscow city
 • 13,00 € – Chrám Vasilija Blaženého
 • Podľa priania: divadlo, ruská sauna- orientačná cena 45,00 €
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 80,00 €

Ďalšie informácie:

 • pri tomto zájazde garantujeme slovenský/český hovoriaceho sprievodcu pri počte minimálne 10 účastníkov
 • maximálny počet klientov je 20
 • pre 4 osoby a viac je zabezpečený ukrajinsky alebo anglicky hovoriaci sprievodca
 • pre skupinky menej ako 3 osoby zabezpečujeme asistenčnú službu našej partnerskej CK a v prípade potreby aj prípadný alternatívny program
 • zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku
 • cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov, nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Na požiadanie Vám vieme urobiť presnú kalkuláciu s programom a ubytovaním podľa Vášich prianí a zaslať mailom
ĎALŠIE TERMÍNY BUDEME UVEREJŇOVAŤ PODĽA POŽIADAVIEK KLIENTOV – SLEDUJTE NÁS na Facebooku a Instagrame alebo sa zaregistrujte na odber noviniek alebo nám napíšte email na: info@narniatravel.sk

CENA: od 369,00 EUR

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

 

8 ľudí práve pozerá tento zájazd.