KYJEV A ČERNOBYĽ – 4 dňový letecký poznávací zájazd

0
Cena
Od599€
Cena
Od599€
Vaše meno a priezvisko*
Emailová adresa*
Vaša správa alebo otázka*
Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Prosím vyplňte všetky bolia.
Uložiť do obľúbených

Adding item to wishlist requires an account

5078

Máte otázky?

Zavolejte nám a poradíme Vám

0903 611 650

info@narniatravel.sk

4 dňový zájazd
Ukrajina
Kyjev a Černobyľ

KYJEV A ČERNOBYĽ – 4 dňový letecký poznávací zájazd

Kyjev – Černobyľ – Pripiať

Počas 4 dňového zájazdu spoznajte s nami hlavné mesto Ukrajiny Kyjev – kolísku ruskej civilizácie, Černobyľskú elektráreň a mestečko Pripiať, kde všetko zostalo po 3-hodinovej evakuácií 49 tisícok obyvateľov 27. apríla 1986. V takomto stave, v akom ho uvidíte už spí niekoľko rokov ako srdcervúce memento strašnej katastrofy a ktovie do kedy ešte bude možné ho vidieť. Nemilosrdný čas raz uzavrie jeho kapitolu, preto návšteva tohto miesta je určite zážitkom, ktoré nikde inde nemáte možnosť vidieť.

Program zájazdu:

1. deň

Odlet z Bratislavy do Kyjeva. Ubytujeme sa v hlavnom meste. Voľný program.

 1. deň

Po raňajkách naše kroky povedú k architektonickému skvostu hlavného mesta. Kyjevsko – pečerská lávra. Jaskynný kláštor spravuje Ukrajinská pravoslávna cirkev a stojí na kopci nad riekou Dneper. Unikátny podzemný komplex spolu s prekrásnou stavbou dostal túto pamiatku do zoznamu UNESCO. Kláštor stojí na mieste, kde boli v podzemí vytvorené jaskyne. V roku 1051 sa do nich nasťahoval pustovník Antonij, ku ktorému sa postupne pridávali ďalší a ďalší muži. V podzemí začali vytesávať miestnosti a svätyne.  Po dokončení kláštora sa doňho presťahovali mnísi a jaskyne po 700 rokov používali na pochovávanie bratov.

Po obede si pozrieme gigant – monumentálnu sochu, ktorá dominuje celému mestu Matka Vlasť  – alebo Rodina – mať. Socha je vyššia ako Socha slobody v New Yorku. Z vyhliadky 91 metrov je famózny výhľad na mesto. V parku v blízkosti sochy je vojenské múzeum, ktoré určite poteší milovníkov vojenskej techniky, tankov, približuje spomienky na Veľkú vlasteneckú či Občiansku vojnu v Donecku, či obete Dombasu. Pri vstupnom vestibule sú nainštalované súčasné autá, rozstrieľané guľometmi. Pri nich fotografie vysmiatych mužov, ktorí v nich zahynuli.  Prejdeme sa po Majdane – Námestí nezávislosti a hlavnej ulici, bulváru Khreshchatyk. Navštívime Chrám sv. Sofie  alebo Chrám Božej múdrosti– ortodoxný kostol založený v r. 1037 s kláštornými budovami, pozlátenou kupolou, pohrebiskom a múzeom a  vstupnú Zlatú bránu do Kyjeva z 11.storočia.

V prípade záujmu vyhliadková plavba po rieke Dneper. Osobné voľno. Návrat do hotela, nocľah.

 1. deň

Po raňajkách nás čaká fakultatívny výlet do ČernobyľuPripiati. Bude nás čakať certifikovaný sprievodca, ktorý nám bude rozprávať pravdivú históriu o tragédii, ktorá sa stala . Dostaneme „čerstvé“ noviny z roku 1986 a dvojhodinovou jazdou sa priblížime k Černobyľskej zóne. Pre našu bezpečnosť dostaneme bezpečnostnú inštruktáž, každý svoj dozimeter pre meranie radiácie, respirátor a poskytneme vám najmenej 3 dozimetrické kontroly. Navštívime mestečko Pripiať. Pripiať bolo mestečkom mladých, pracujúcich v černobyľskej elektrárni. 26.apríla 1986 sa zmenil život všetkým. Hrôzostrašná jadrová katastrofa a z takmer 50 000 mesta sa stalo mesto duchov. Navštívime opustený hotel, kultúrny dom, lunapark, nemocnicu, autobusovú a železničnú stanicu, prístav, futbalové ihrisko, školu, škôlku, plavecký bazén, policajnú a požiarnu stanicu, vojenský závod Jupiter, cestou späť návšteva chladiacich veží nedostavaného 5. a 6. bloku jadrovej elektrárne.

Ďalej budeme pokračovať k Černobyľskej elektrárni a k samotnému sarkofágu vybuchnutého reaktora černobyľskej jadrovej elektrárne. V sobotu 26.apríla 1986 o 1:23:48 miestneho času sa vo štvrtom reaktore černobyľskej elektrárne (známom ako Černobyľ-4) odohrala katastrofálna parná explózia, ktorá vyústila do požiaru, série ďalších explózií a roztaveniu jadra reaktora. Uvidíme obrovský tajný radar Duga – Černobyľ 2. Počas zájazdu vás budú sprevádzať fotografie, videá, príbehy, ktoré vám navodia pocit sovietskej éry a odhalia skrytú pravdu černobyľskej histórie. Dokonca si po výstupnej kontrole radiácie budete môcť vychutnať svoj tradičný ukrajinský obed (z čerstvých potravín dovezených mimo zóny) v rovnakej jedálni, ako inžinieri elektrárne v Černobyle! Hovorí sa, že po návšteve Černobyľu si treba dať pár pohárov červeného vína – vraj vstrebe radiáciu..či je to pravda?..skúsime..

Každý dostane osobný certifikát o návšteve zóny Černobyľu. Návrat do Kyjeva cca o 19.30h. Nocľah.

Upozornenie:

Program a miesta, ktoré navštívite sa môžu zmeniť v dôsledku aktuálnych obmedzení v černobyľskej uzavretej zóne. Vstup do budov v meste Pripiať je, žiaľbohu, zakázaný od roku 2012.

 1. deň

Raňajky, dopoludnia transfer na letisko a odlet na Slovensko.

 

V cene je zahrnuté:

 • letenka: Bratislava – Kyjev – Bratislava
 • 3x ubytovanie v hoteli
 • 3x raňajky
 • 1x príručná batožina
 • prehliadky podľa programu bez vstupov
 • poistenie proti úpadku a insolventnosti v znení zákona č. 170/2018 Z.z.
 • slovenský/český sprievodca
 • osobný certifikát o návšteve zóny Černobyľu

V cene nie je zahrnuté:

 • doprava v Kyjeve počas celého zájazdu – cca 10 €
 • pobytová taxa (platba na mieste cca 2 €/deň
 • transfer z letiska do hotela a späť – 20 €
 • príplatok za jednoposteľovú izbu (100 € na celý zájazd)
 • príplatok za 10 kg príručnú, alebo zapísanú batožinu 15 € / let (nie je povinný)
 • UNION cestovné poistenie A3 mimo Európy vyššie storno 3,40 € /deň (možnosť poistiť cez CK)
 • UNION cestovné poistenie A1 mimo Európy 2,30 € / deň (možnosť poistiť cez CK)
 • prípadné vstupy do múzeí, pamiatok
 • odporúčané vreckové min. 120 € na osobu

Možné výdavky na vstupy :

 • vyhliadka Matka Vlasť (nad 18 rokov) – 200 UAH
 • Vojenské múzeum – 15 UAH
 • celodenný výlet do Černobyľu (nad 18 rokov), ktorý zahŕňa dopravu, vstup, prehliadku s certifikovaným sprievodcom podľa programu a obed – 120 € / osoba


Ďalšie informácie:

 • pri tomto zájazde garantujeme slovenský/český hovoriaceho sprievodcu pri počte minimálne 10 účastníkov
 • maximálny počet klientov je 20
 • pre 4 osoby a viac je zabezpečený ukrajinsky alebo anglicky hovoriaci sprievodca
 • pre skupinky menej ako 3 osoby zabezpečujeme asistenčnú službu našej partnerskej CK a v prípade potreby aj prípadný alternatívny program
 • zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku
 • cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov, nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Na požiadanie Vám vieme urobiť presnú kalkuláciu s programom a ubytovaním podľa Vášich prianí a zaslať mailom
ĎALŠIE TERMÍNY BUDEME UVEREJŇOVAŤ PODĽA POŽIADAVIEK KLIENTOV – SLEDUJTE NÁS na Facebooku a Instagrame alebo sa zaregistrujte na odber noviniek alebo nám napíšte email na: info@narniatravel.sk

 

Bezpečnosť a radiácia dnes:
V Černobyľskej zóne stále nachádzajú rádioaktívne miesta, ale taká dávka radiácie, aká je pri návšteve Černobyľu je porovnateľná s jedným absolvovaním RTG vyšetrenia alebo radiácia počas 4 hodinového letu. V zóne sa ľudia turisti stretnú najmä s beta radiáciou, ktorá sa po čase z tela človeka vylúči. Iba bezprostredne blízko pri reaktore je aj gama radiácia, ktorá zostáva uložená v orgánoch človeka navždy. Žiarenia v celej zóne nie sú životu ani zdraviu nebezpečné.  Radiácia je vysoká iba na určitých miestach, ktorým sa dá vyhnúť.


Upozornenie:

 • na Ukrajinu je potrebný cestovný pas.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku.

 

Základná cena: 599 € / osoba

 

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

 

 

 

 

20 ľudí práve pozerá tento zájazd.