PETROHRAD – Ruský sen – 5 dňový letecký poznávací zájazd

0
Cena od 790 €
Od875€
Cena od 790 €
Od875€
Vaše meno a priezvisko*
Emailová adresa*
Vaša správa alebo otázka*
Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.
Prosím vyplňte všetky bolia.
Uložiť do obľúbených

Adding item to wishlist requires an account

117

Get a Question?

Do not hesitage to give us a call. We are an expert team and we are happy to talk to you.

1.8445.3356.33

Help@goodlayers.com

Recent Articles

Impozantná Kréta
23. júla 2020
5 dňový
Rusko
Petrohrad

5 dní/4 noci – poznávací zájazd Petrohrad

Výpravný poznávací zájazd so sprievodcom, behom ktorého uvidíte to najzaujímavejšie z Petrohradu, navštívite Cárske Selo a odhalíte tajomstvo Jantárovej komnaty. Zatajíte dych pri otváraní mostov na rieke Neva, zažijete plavbu po petrohradských kanáloch a zavítame do nádherného Petrodvorca, ktorému sa hovorí Ruské Versailles. Preneste sa s nami v čase do cárskej doby a spoznajte ruskú perlu Petrohrad!

Na čo sa môžete tešiť:

 • Fascinujúci lesk Jantarovej komnaty
 • Plavbu po Petrohradských kanáloch a uvidíte Petrohrad z inej perspektívy
 • Nádherný Petrodvorec s jeho fontánmi a záhradami
 • Kronštadt s jedinečnou Morskou katedrálou
 • Najväčšiu svetovú obrazáreň Ermitáž
 • Impozantné otváranie mostov nad riekou Nevou
 • Miesto posledného odpočinku veľkého ruského velikána Petra I. Veľkého a rodiny Romanovovcov

Petrohrad je nádherné, kúzelné mesto s nádhernými palácmi, parkmi, riekou Nevou a dvoma malými kanálmi nazývanými Mojka a Fontanka. Petrohrad je mladé, elegantné, štýlové mesto, ktoré vyrástlo pred očami svojho zakladateľa Petra I. Veľkého. Cár sem premiestnil hlavné mesto Ruska a doslova donútil najbohatšiu šľachtu, aby si tu postavila svoje sídla. Hlavným mestom ostal až do roku 1918. Majstrovskí svetoví architekti sem doniesli európsky štýl, naozaj fascinujúceho prevedenia. Aj preto je zaradený do UNESCO. Petrohrad je často nazývaný Benátky severu. História je všade okolo Vás, pekná aj nepekná. O Petrohrade stopercentne platí, netreba 100x počuť, treba aspoň raz vidieť. Dokonale sa Vám vryje do srdca, navždy a nikto vám ho nikdy nedokáže odtiaľ vziať. Prejdeme sa miestami, po ktorých kráčal samotný Imperátor Peter I. Veľký, Katarína II. Veľká a mnoho známych ruských osobností. Dozviete sa ako to začalo a kto pokračoval v úsilí a snahe vybudovať najkrajšie mesto na svete. Cárske Rusko a jeho história  tu na vás číha na každom roku. Stačí otvoriť oči a nasávať plnými dúškami atmosféru tohto všetkými milovaného aj keď zimou mrazivého mesta.

 1. deň

Prílet do Petrohradu na letisko Pulkovo, transfer z letiska do hotela 3* hotela blízko centra Petrohradu. Ubytujeme sa. Nocľah.

 

 1. deň

Raňajky v hoteli. Aby ste stihli vidieť všetko to najzaujímavejšie ,po raňajkách sa vyberieme na autobusovú exkurziu po Petrohrade, počas ktorej Vám predstavíme históriu, architektúru a zaujímavosti mesta. Zastavíme sa pri Kazanskom chráme (tu je pochovaný poľný maršál Kutuzov), uvidíme budovu Admirality, Sochu Petra I. Veľkého – Mednij vsadnik, Chrám Kristovho vzkriesenia (Chrám postavený na mieste, kde bol v r.1881spáchaný atentát na cára Alexandra II., Chrám je azda najkrajší aký bol kedy v Rusku postavený ), Národné múzeum Puškina, Nevský prospekt – hlavná tepna Petrohradu, Jusupovský palác, kde bol zavraždený Rasputin. Prejdeme cez rieku Nevu( Neva má iba 28 km a vyteká z Ladošského jazera a vteká do Fínskeho zálivu) a navštívime Petropavlovskú pevnosť na Zajačom ostrove. Petropavlovská pevnosť je práve miesto, kde to všetko v r. 1703 začalo, kde Peter I. Veľký chytil do dlane hrsť zeme a povedal  „..tu bude stáť moje mesto..“, tu sa začal  sen o krásnom meste na Neve, z ktorého je dnes hrdé a majestátne mesto. V Chráme svätého Petra a Pavla je pochovaný aj Imperátor Peter I. Veľký, Katarína II. Veľká a všetci potomkovia slávneho rodu Romanovovcov od 18.storočia. Taktiež aj rodina posledného boľševikmi kruto zavraždeného cára Mikuláša II. s rodinou. Ďalej si pozrieme slávny krížnik Aurora, ktorý v roku 1917 vypálil salvy a dal tým pokyn k zahájeniu útoku na Zimný palác a rozpútaniu revolúcie. Pozrieme si Chrám svätého Izáka, postavený na mieste pôvodného dreveného chrámu. Ide o najväčší pravoslávny chrám v Petrohrade a je druhý najväčší na svete. Chrám meria na výšku 101,5 metra a na šírku 100 metrov, zdobí ho 112 stĺpov rôznych rozmerov a jeho monumentálnosť dotvára kopula s priemerom 25,8 metra, z ktorej sa otvára nádherný výhľad na celé mesto.

Poobede budeme pokračovať exkurziou do Zimného paláca, ktorý dal pre cárovnú postaviť taliansky architekt Bartolomeo Rastrelli a v jeho priestoroch jedno z najslávnejších a najväčších umeleckých galérií na svete – Ermitáže.  Čakajú tu na nás milióny exponátov vo viac ako 300 sálach a bude na každom z nás, ktorú časť úchvatnej zbierky sa rozhodnete preskúmať, určite však prejdeme Jordánskym schodišťom, nájdete tu egyptské múmie, antické grécke a rímske sochy, umenie Blízkeho východu, sakrálne umenie i európske a svetové umenie až po súčastnosť..

Kto bude mať záujem, môžeme sa vydať na plavbu po kanáloch, pozrieme si Petrohrad z paluby lode. Dozviete sa napríklad, kto je Čížik-pížik, a prečo je pre študentov taký dôležitý a z inej perspektívy uvidíte mesto úplne inak a verte, že sa vám bude páčiť.

 1. deň

Po raňajkách sa vydáme na fakultatívny výlet smerom na juh od Petrohradu, do usadlosti Cárskoje Selo , rozsiahlej letnej rezidencie obklopenej parkom a záhradami. Spoločne navštívime Katarínsky palác a svetoznámu Jantárovú komnatu, ktorá bola pôvodne vyrobená v Nemecku a darovaná Petrovi I. Veľkému od pruského kráľa Fridricha Wilhelma I.. Na výzdobu komnaty bolo použité celkom 6 ton cenného jantáru. Niet divu, že počas nacistickej okupácie v 2. svetovej vojne záhadne zmizla a jej repliku taktiež z jantáru môžu dnes turisti znova obdivovať. Katarínsky palác dala vybudovať Katarína I. (manželka Petra I. Veľkého), neskôr bol Katarínou II. Veľkou rekonštruovaný.

Pozdejšie bude možné individuálne navštíviť aj vedľajší Alexandrovský park, kde sa nachádza Alexandrovský palác (palác dala postaviť Katarína II. Veľká pre svojho milovaného vnuka, neskoršieho cára Alexandra I.), či napríklad 12 malých domčekov postavených v čínskom štýle. Pozrieme si mestečko Puškin – mesto je pomenované po ruskom spisovateľovi A. S. Puškinovi, ktorý tu študoval.

 V noci nás bude v Petrohrade čakať prehliadka otvárania mostov nad riekou Nevou, ktorá je hlavne za bielych petrohradských nocí jednou z hlavných magnetov mesta..

 1. deň

Po raňajkách sa fakultatívne vydáme do PeterhofuKronštadtu. Peterhof alebo Petrodvorec  sa nachádza na brehu Fínskeho zálivu. Impozantný veľký palác Petra Veľkého, niekdajšia cárska rezidencia, na ktorej výstavbe sa podieľali umelci a remeselníci z celej Európy. Petrodvorec dal postaviť cár Peter I. Veľký a inšpiroval sa francúzskym Versailles, preto ho dnes volajú ruské Versailles. Ide o jeden z najpozoruhodnejších palácových a parkových komplexov na svete. Uvidíte celosvetovo známe úchvatné fontány Dolného parku, ktorých je v celom komplexe okolo 170. Napríklad taká Veľká kaskáda –súbor siedmych fontán doplnený o pozlátené sochy bohov a mytologických postáv. Petrodvorec patrí medzi svetové dedičstvo UNESCO.

Cestou z Petrodvorca pôjdeme famóznou cestou do Kronštadtu. Cesta vedie cez most ponad Fínsky záliv, avšak v jednom ramene sa vnorí popod hladinu mora do podmorského tunela, aby sa zas na druhej strane vynoril.

Kronštadt je opevnené prístavné mesto na ostrove Kotlin, 30km od Petrohradu. Mesto slúžilo ako strážca severozápadu Ruska v Baltskom mori. Významnú kapitolu v histórii mesta si zasluhuje obdobie 2. svetovej vojny. Mesto so svojimi opevneniami odolávalo útokom nepriateľských nemeckých vojsk počas blokády Leningradu. Následky ťažkých bojov vidno doteraz na viacerých opevneniach. Jedna z najvýznamnejších a majestátnych budov je námorná katedrála sv. Mikuláša v Kronštadte. Jedinečná Morská Katedrála sa nachádza v centre mesta a slúži nielen ako pomník hrdinstva a odvahy ruských námorníkov, ale vykonáva aj pomerne pokojné funkcie: v bežných a sviatkoch sa tu konajú božské služby, krst a svadby.

Po príchode do Petrohradu na vás bude čakať spoločná večera s typickou ruskou večerou, ktorá bude prekvapením od nás z cestovnej kancelárie..

 1. deň

Po raňajkách a podľa letového času transfer na letisko. Odlet domov.

CENA ZAHŔŇA:

 • 4x ubytovanie v 3* hoteli v Petrohrade s raňajkami
 • transfery z letiska a na letisko a v rámci programu
 • služby sprievodcu počas celého zájazdu
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • návšteva Ermitáže v cene

CENA NEZAHŔŇA:

 • 2,80 € / deň – poistenie účastníkov zájazdu (cestovné poistenie vrátane poistenia storna zájazdu)
 • Letenka od 200,- €/osoba /spiatočná
 • Administratívny servis na získanie E-víz do Petrohradu
 • 75,00 € – tzv. Petrohradský okruh – vstupy do múzeí Kazanský chrám, Isakijevský chrám (chrám sv. Izáka), Spas na Krovi, Petropavlovská pevnosť s Petropavlovským chrámom so sprievodcom
 • Ermitáž
 • 85,00 €– letiskové a palivové poplatky
 • fakultatívne výlety Peterhof a Kronštadt– 75,00 €, Carskoje selo – 70,00 €
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 130,00 €

 

Ppri tomto zájazde garantujeme slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu pri počte minimálne 10 účastníkov

Ďalšie informácie:

 • maximálny počet klientov je 20
 • pre 4 osoby a viac je zabezpečený rusky alebo anglicky hovoriaci sprievodca
 • pre skupinky menej ako 3 osoby zabezpečujeme asistenčnú službu našej partnerskej CK a v prípade potreby aj prípadný alternatívny program
 • zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku
 • cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov, nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Na požiadanie Vám vieme urobiť presnú kalkuláciu s programom a ubytovaním podľa Vášich prianí a zaslať mailom

ĎALŠIE TERMÍNY BUDEME UVEREJŇOVAŤ PODĽA POŽIADAVIEK KLIENTOV – SLEDUJTE NÁS na Facebooku a Instagrame alebo sa zaregistrujte na odber noviniek alebo nám napíšte email na: info@narniatravel.sk

 

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.